1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı: 35 Hakim ve Savcı İçin Tutuklama Kararı Verildi
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı: 35 Hakim ve Savcı İçin Tutuklama Kararı Verildi

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı: 35 Hakim ve Savcı İçin Tutuklama Kararı Verildi

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Gözaltına alınan 29 hakim ve 9 savcıdan 35'inin tutuklandığı, 7 hakim ve savcı hakkında yakalama kararı çıkartıldığı bildirildi.

A+A-
Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 29 hakim ve 9 savcıdan 35'inin tutuklandığı, 7 hakim ve savcı hakkında yakalama kararı çıkartıldığı bildirildi.
 
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Adli ve idari 29 hakim ve 9 Cumhuriyet Savcısı olmak üzere toplam 38 kişi gözaltına alınmış; şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramada delil niteliği olduğu düşünülen eşyalara el konulmuştur." denildi.
 
Emniyet ve savcılıkça ifadeleri alınan 38 kişinin "Anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye olma" suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği, 35’i hakkında tutuklama, 3'ü hakkında ise yurt dışı yasağı ve imza yükümlülüğü kararı verildiği ifade edilen açıklamada, 7 hakim ve savcı hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı kaydedildi.
Önceki ve Sonraki Haberler