1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya'da Fotoğraf Sergisi
Konyada Fotoğraf Sergisi

Konya'da Fotoğraf Sergisi

KONYA (AA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi Anadolu Fotoğraf Derneğinin karma fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.Aralarında Sabit Kalfagil, Ozan Sağdıç, Güler Ertan, Lütfi...

A+A-

KONYA (AA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi Anadolu Fotoğraf Derneğinin karma fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.

Aralarında Sabit Kalfagil, Ozan Sağdıç, Güler Ertan, Lütfi Özgünaydın, Nevzat Çakır, Memduh Ekici ve Hamit Yalçın gibi fotoğrafçıların da aralarında bulunduğu 74 fotoğraf sanatçısının birer eseri, Konya İl Halk Kütüphanesinde sergilendi.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sami Güçlü, açılıştaki konuşmasında, sanatın önemini belirterek, "Dünya birçok şeyin bir anda olduğu bir zamanı yaşıyor. Ölüm her şeyi bir anda yok edebilir ama yok edeceği en son şey sanattır. En çok ihtiyacımız olan şey de düşünce ve sanattır." diye konuştu.

Derneğin Genel Başkanı Hamit Yalçın da TYB Konya Şubesine ev sahipliği için teşekkür ederek, sergiyi fotoğraf severlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından serginin açılışını Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sami Güçlü, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu ve TYB Konya Şubesi Başkan Vekili Hayri Erten yaptı.

Sergi hafta içinde gezilebilecek.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler