1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya'da Hayatını Kaybedenler İçin Saf Tutuldu
Konyada Hayatını Kaybedenler İçin Saf Tutuldu

Konya'da Hayatını Kaybedenler İçin Saf Tutuldu

Konya, Karaman ve Afyonkarahisar'da FETÖ darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı

A+A-
Konya'da tarihi Şerafettin Camisi'nde ikindi namazı sonrası toplanan vatandaşlar, darbe girişimini engellemek için hayatını kaybedenler için saf tuttu. Konya'daki sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa organizesinde toplananlar, demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı, dua etti.
 
- Karaman
Karaman Sivil Toplum Platformu tarafından organize edilen programda, Aktekke Camisi'nde vatandaşlar, caminin avlusunda toplanarak darbenin bastırılması sırasında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı, dua etti.
Namazın ardından gruptakiler olaysız dağıldı.
 
-Afyonkarahisar
Afyonkarahisar'da ise vatandaşlar İmaret Camisi'nde demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldı.Burada grup adına açıklama yapan AGD Afyonkarahisar Şube Başkan Yardımcısı Eray Eğmir, yaşanılan sürecin 28 Şubat 1997'de yaşandığını bildirdi. 
 
Milletin vatanına ve demokrasiye sahip çıktığını aktaran Eğmir, "Her zaman demokrasinin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah milletimizin bir daha böyle menfur olaylara maruz kalmamasını diliyorum" diye konuştu.
Cenaze namazına, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler