1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konyalı Şehit Unutulmadı
Konyalı Şehit Unutulmadı

Konyalı Şehit Unutulmadı

Konyalı Şehit Ulaştırma Er Samet Bütün ailesi tarafından düzenlenen programda bir kez daha rahmet ve dua ile anılırken kısa süre önce kurulan Trabzonlular Derneği ise tüm şehitlerimiz için hatim duası okuttu.

A+A-
Konya Şehit Aileleri Derneği tarafından geleneksel olarak organize edilen ve şehit ailesi tarafından düzenlenen hatim programında bu hafta 19 Haziran 2012 tarihinde Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesinde terör saldırısında şehit olan Ulaştırma Er Samet Bütün anıldı. Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından bir hafta boyunca vatan uğruna canlarını siper eden tüm şehitlerimiz için indirilen Hatm-i Şerif'in duasını ise dernek başkan yardımcısı Sayarlar Camii İmamı Celalettin Çiftçi okudu.
Şehit Samet Bütün'ün ailesi evlatlarının acısını ilk günkü gibi yüreklerinde hissettiklerini ifade ederken, "Ne yazık ki son aylarda gelen her şehit haberi bizim acımızı katlıyor. Yüreği yanan anne babaların, boynu bükük kalan eşlerin, küçücük yaşlarında yetim kalan yavruların acılarını en iyi biz anlarız. Tek duamız artık şehit haberlerinin gelmemesi. Bu gün evladımız ile birlikte Vatan ve Bayrak uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi de rahmet ve dua ile bir kez daha andık.
Bizleri bu günümüzde yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve özellikle şehitlerimiz için hatim programı düzenleyen Konya Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Mahmut Kılıç, Celalettin Çiftçi,  Ferhat Kocaman, Mustafa Kum, Lütfi İhsan Ramazanoğlu, İsmail Hakkı Uygun ve Hüseyin Köse'ye teşekkür ederim" dedi. Şehit Aileleri Derneği önündeki park alanında verilen yemeğe Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun ablası Ayşe Çalık, Komutan Eşleri, Daire Müdürleri, Askeri Erkan, Şehit Aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Önceki ve Sonraki Haberler