1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konyalılar "Demokrasi Nöbeti"ne Devam Ediyor
Konyalılar Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Konyalılar "Demokrasi Nöbeti"ne Devam Ediyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar Konya Mevlana Meydanı'nda demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor.

A+A-
KONYA (AA) - Konya, Aksaray, Afyonkarahisar ve Karaman'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto eden vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor.
 
Konya'da vatandaşlar ellerinde bayrak ve pankartlarla Mevlana Meydanı'nı doldurdu. Kurulan platformda okunan şiir ve Kuran-ı Kerim tilavetlerini dinledi.
 
"Demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlardan 62 yaşındaki Ayşe Sayar, FETÖ elebaşının darbe girişiminin yanına kar kalmayacağını söyledi.
 
Bu yola baş koyduğunu belirten Sayar, "Ben her zaman bu ateşin önünde duracağım ve bu felaketler Recep Tayyip Erdoğan'dan önce beni bulacak. Meydandayım, meydan kimsenin değil, benimdir." dedi.
 
ABD Başkanı Barack Obama'dan ricasının, Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmeleri olduğunu ifade eden Sayar, "Geciktirmeden Gülen'in iadesini istiyoruz. Zaten Gülen'in yaptığı iş kendi eline, ayağına dolaştı ve bu da yanına kar kalmayacak. Erkekse meydana gelsin, bekliyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
- Karaman 
 
Karaman'daki vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.
 
Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak, darbe girişimini tepki gösterdi.
 
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı konuşmada, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.
 
15 Temmuz'dan bu yana meydanlardan ayrılmadıklarını ifade eden Çalışkan, "Biz buradayız, biz meydanlardayız, bu vatan hainleri neredeler. Biz varken bu devlete, bu millete kimse bir şey yapabilir mi? Biz burada bütün siyasi parti mensuplarıyla, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle ve halkımızla birlikte devletimizin bayrağını asla indirtmeyiz. Allah’ın izni ile bundan sonra Türkiyemizi artık daha güzel günlere taşıyacağız." diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından ilahiler okunarak, topluca dua edildi. Hayırseverler tarafından vatandaşlara çay ve su ikramı yapıldı.
 
- Aksaray 
 
Aksaray'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
 
Kent meydanında akşam namazının kılınmasıyla başlayan programda meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.
 
Kur'an-ı Kerim okunan, ilahiler seslendirilen etkinlikte, belediye tarafından vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından ve 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine yönelik hazırlanan görüntülerden kesitler sunuldu.
 
Etkinlik, Kardeşler İlahi Grubu'nun verdiği konserle devam ediyor.
 
- Afyonkarahisar
 
Afyonkarahisar'da FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" Anıtpark önünde devam ediyor.
 
Akşam namazının kılınmasıyla başlayan programda, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklinde sloganlar attı. Meydanda kurulan platformda Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Vatandaşlara belediye tarafından çeşitli ikramlar yapıldı.
 
Meydanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından kesitler sunuldu. 
 
Alanda, Afyonkarahisar Vali Yardımcıları Adem Uslu ve Erhan Günay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Mustafa Solak da yer aldı.
 
Önceki ve Sonraki Haberler