1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kopan 5 Parmağı Ameliyatla Dikildi
Kopan 5 Parmağı Ameliyatla Dikildi

Kopan 5 Parmağı Ameliyatla Dikildi

Sivas'ta spiral makinesiyle odun keserken sol elinin beş parmağı kopan kişi ameliyat edildi

A+A-

Spiral makinesiyle odun keserken sol elini makineye kaptıran kişinin kopan 5 parmağı 6 saat süren ameliyatla yerine dikildi.

Merkeze bağlı Tepeönü köyünde yaşayan 4 çocuk babası Rüstem Yılmaz, (57) spiral makinesiyle odun keserken sol el parmaklarını makineye kaptırdı.

Yakınlarınca Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Yılmaz'ın kopan 5 parmağı, 6 saat süren ameliyatla yerine dikildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi.

Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve 10 gün gözlem altında tutacaklarını aktaran Öztürk, "Bize geldiği zaman parmakları kopmuş ufak deri parçaları tutuyordu. Kopan parmakların damarları ve sinirleri 6 saat süren ameliyatla tekrar yerine dikildi." dedi.

Bir anlık dalgınlık sonucu elini makineye kaptırdığını anlatan Rüstem Yılmaz da "Talihsiz bir olay yaşadım. Gözüme talaş kaçtı. Talaşları temizlemeye çalışırken, yanlışlıkla elimin parmaklarını kestim. Olayı gören amca çocukları beni buraya getirdiler. Burada bana gereken müdahaleler yapıldı. Ameliyatımı yapan Hayati Hoca'ya çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler