1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Köydes'e 8 Milyon 282 Bin Lira Ödenek
Köydese 8 Milyon 282 Bin Lira Ödenek

Köydes'e 8 Milyon 282 Bin Lira Ödenek

Yozgat'a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) çalışmalarında kullanılmak üzere 8 milyon 282 bin lira ödenek gönderildi.

A+A-

Yozgat'a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) çalışmalarında kullanılmak üzere 8 milyon 282 bin lira ödenek gönderildi.

Valilik Salonu'nda düzenlenen KÖYDES bilgilendirme toplantısında konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, köylerin, yol, içme suyu ve kanalizasyon işlerinin tamamlanması için tahsis edilen ödeneklerin en yüksek verimle değerlendirileceğini söyledi.

KÖYDES'in köylerde yaşam standardını yükselttiğini ifade eden Vali Yazıcı, "İlimize 2016 yılı KÖYDES çalışmaları kapsamında 8 milyon 282 bin lira ödenek geldi. Plan ve programımızı şimdiden hazırlayıp sezona hazır bir şekilde girmek istiyoruz. Bu toplantıda sadece gelen paranın tahsisatını değil, geçmiş yılların değerlendirmesini de yaparak daha verimli çalışmalara imza atmayı amaçlıyoruz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyelere taşımak için tüm arkadaşlarımızın üzerine görev düşüyor." dedi.

Vali Yazıcı, daha sonra, ilçelerde devam eden çalışmalar ile KÖYDES planlamaları hakkında kaymakamlardan bilgi aldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Yavuz Güner, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık da katıldı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler