1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Köylüler, Ramazan Boyunca Birlikte İftar Yapıyor
Köylüler, Ramazan Boyunca Birlikte İftar Yapıyor

Köylüler, Ramazan Boyunca Birlikte İftar Yapıyor

Sarıkaya ilçesine bağlı Emirbey Köyü sakinleri, Ramazan ayı boyunca birlikte iftar yapıyor

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sarıkaya ilçesine bağlı Emirbey Köyü sakinleri, iftarlarını Ramazan ayı boyunca birlikte yapıyor.

Köy Muhtarı Aslan Arkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl başlattıkları gelenekle, vatandaşlarla köy konağında Ramazan ayı boyunca iftarı birlikte yaptıklarını belirtti.

Kadın ve erkeklerin ayrı yerlerde iftar yaptığını dile getiren Muhtar Arkan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl böyle bir geleneği başlattık. Köyümüzün önde gelenleri, maddi durumu iyi olan hayırsever vatandaşlarımızın öncülüğünde köylülerimizle birlikte iftarımızı yapıyoruz. Amacımız, birliğimiz ve beraberliğimizin devam etmesi. Ramazan ayı mübarek bir aydır. Bu mübarek ayı da güzel değerlendirmemiz gerekiyor. Köyümüzün genci, yaşlısı, kadını, erkeği bir araya gelerek, aynı sofraya oturuyor. Bu tarz etkinlikler beraberliğimizi kuvvetlendirmektedir. Bizden sonraki nesle örnek olduğumuzu düşünüyoruz. Sağ olsun köyümüzün gençleri de iftar sofrasının kurulumuna çok büyük katkılar sağlıyor."

Yemeklerin hazırlanması için ayrıca bir aşçı tuttuklarını söyleyen Arkan, bu geleneği her Ramazan devam ettirmeyi düşündüklerini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler