1. HABERLER

  2. ADS

  3. Kriz Durumunda StratejiCo. İle Zorlukların Üstesinden Gelin
Kriz Durumunda StratejiCo. İle Zorlukların Üstesinden Gelin

Kriz Durumunda StratejiCo. İle Zorlukların Üstesinden Gelin

Kriz Durumunda StratejiCo. İle Zorlukların Üstesinden Gelin

A+A-

Günümüz dünyasının değişken ve belirsiz atmosferi, iş dünyasına da yansıyor. Politik durumlar, toplumsal olaylar ya da dengesiz ekonomik koşullar; şirketlerin zor durumda kalmasına neden olabiliyor. İşletmelerde kriz yönetimi konusunun önemi bu noktada kendini gösteriyor. Bir işletmenin, sektöründeki diğer firmalarla rekabet edebilmesi için hızlı kararlar alması ve karşısına çıkan fırsatları doğru şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Etkili bir iletişime ve güvenilir ilişkilere sahip olma noktasında kriz yönetimi konusu devreye giriyor. Peki,kriz yönetimi nedir?

Kriz yönetimi tanımı itibariyle, bir yönetimin ya da işletmenin doğal çalışma akışını bozan, genellikle aniden ortaya çıkan ve bir an önce çözülmesi gereken durumların düzgün bir şekilde yönetilmesi ve ortadan kaldırılması anlamına gelir. Kriz durumunda işletmeler yetersiz ya da aciz kalırlar. Bu yetersizlik durumu, işletmenin krize karşı önlem almasını ya da kriz durumunda doğru hareketleri sergilemesini engeller. Çevresel ve toplumsal değişiklikler bir işletmenin hiç beklemediği anda kendisini kriz durumunda bulmasına neden olabilir. Bu noktada kriz yönetimi acilen devreye girmelidir. Pek çok firma, kriz durumundayken nasıl hareket edeceği konusunda kararsız kalır. Bu durum internette yapılan kriz yönetimi örnekleri, kriz yönetimi pdf, kriz yönetimi ders notları ya da kriz yönetimi slayt gibi aramaların yoğunluğundan da anlaşılabilmektedir.

Kriz yönetiminin belirli aşamaları vardır. Kriz yönetimi aşamaları uyarınca önce etkin iletişim kaybolur, sonra krizi yalanlama aşaması ortaya çıkar. Bir sonraki aşamada yöneticilerde artan otokratik davranışlar görülebilir. Kriz aşamasına gelindiğinde süreç kabullenilir ve bunu dağılma izler. Bu durum, kriz yönetimi esnasında uzman ve profesyonel bir kurum ile bir araya gelmenin gerekliliğini ispat eder niteliktedir.

İşletmelerin zorlu ve karmaşık durumlarında onlara yardımcı olma amacı ile kurulmuş olan StratejiCo, iş yerinde yaşanan tüm uyuşmazlıklarda, zorlukların üzerine gelinmesi hususunda firmalara yardım hizmeti sunuyor. Yaşanan krizin medyaya yansıması, hükümetten kaynaklanması ya da iş süreçlerindeki yasal zorluklardan kaynaklanması gibi değişik formlarda kendini gösterebilen tüm problemlerle StratejiCo., sunduğu kriz yönetimi hizmeti ile önce işletmenin problemini çözüyor, sonrasında ise yaşanabilecek olası karmaşalara karşı hazırladığı stratejiler ile olası krizleri başlamadan bitirme yoluna gidiyor.

 

^f019352f6d7773ed9e69d27cc97c48e56c9872ccc790580fb0^pimgpsh_fullsize_distr.png

Önceki ve Sonraki Haberler