1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. KSO'dan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na Destek
KSOdan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasına Destek

KSO'dan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na Destek

Konya Sanayi Odası (KSO) Meclisi üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve gazilere destek olmak amacıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 100 bin lira destek olma kararı aldı.

A+A-
KONYA (AA) - Konya Sanayi Odası (KSO) Meclisi üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve gazilere destek olmak amacıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 100 bin lira destek olma kararı aldı.
 
KSO, ağustos ayı meclis toplantısında, her meclis üyesinin kendi adına en az 2 bin lira ile kampanyaya destek vermesi yönünde de bir tavsiye kararı aldı.
 
KSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, odada gerçekleştirilen toplantıda, iş dünyası olarak devletin verdiği terör mücadelesine destek olmaları gerektiğini söyledi.
 
İş dünyasının vereceği mücadelenin, cephedeki asker ve polisin verdiği mücadele kadar önemli olduğunu vurgulayan Kütükcü, "Nasıl ki 15 Temmuz ihanetinden sonra millet olarak kenetlenerek, tarihi bir mücadele verdiysek, bugün de çalışanıyla, işvereniyle, memuruyla, amiriyle, kadın-erkek demeden teröre karşı aynı duruşu sergilemeliyiz." dedi. 
 
Kütükçü, Konya ve ülke genelinde FETÖ'ye hizmet eden ve finansal destek sağlayan firmalara yapılan operasyonlara da değindi.
 
Bankaların bu durumdan fırsatçılık yapmamalarını gerektiğini belirten Kütükçü, şunları kaydetti:
 
"Terör örgütüne destek veren şahısların ve firmaların mal varlıklarına, hesaplarına tedbir kararı alınıyor, el konuluyor, şirketlerine kayyum atanıyor. Özellikle bankaların bu durumdan vazife çıkararak, fırsatçılık yapmaması lazım. Konuyla alakalı geçtiğimiz günlerde Konya'daki oda ve borsalar olarak şehrimizdeki banka müdürleri ile bir toplantı yaptık. İş dünyamızın hassasiyetlerini kendilerine ilettik."
 
Kütükcü, konuşmasının ardından KSO ve Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki gelişmelerle ilgili sunum yaptı.
Önceki ve Sonraki Haberler