1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. KTO Başkanı Hiçyılmaz, İSO 500'de Yer Alan 15 Kayserili Firmayı Kutladı
KTO Başkanı Hiçyılmaz, İSO 500de Yer Alan 15 Kayserili Firmayı Kutladı

KTO Başkanı Hiçyılmaz, İSO 500'de Yer Alan 15 Kayserili Firmayı Kutladı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul Sanayi Odası'nın, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015 sıralamasında Kayseri'den 15 şirketin...

A+A-

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul Sanayi Odası'nın, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015 sıralamasında Kayseri'den 15 şirketin yer almasından mutluluk duyduklarını bildirdi.

KTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, firmaların üretimden satış gelirleri dikkate alınarak, ülkenin en büyüklerinin belirlendiği İSO 500-2015 araştırmasına göre, Kayserili firmaların büyük şirketler kategorisinde yer aldığını belirten Hiçyılmaz, listede 15 firmanın yer almasından dolayı gururlandıklarını ifade etti.

Elde edilen başarının büyük önem taşıdığına dikkati çeken Hiçyılmaz, "Ancak, bu sayı yeterli değildir. Kayseri'deki üretimin ve ihracatın artması ve özellikle yeni istihdam kapılarının açılması bakımından, her yıl daha fazla firmamızın İSO 500 listesinde yer alması gerekmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ ve Boytaş Mobilya San. ve Tic. AŞ'nin bu yıl Kayseri listesinde ilk üç sırayı paylaştıklarını kaydeden Hiçyılmaz, şöyle devam etti:

"Bu üç firmanın ardından listede yer alan, Merkez Çelik San. ve Tic. AŞ, Boyteks Tekstil San. ve Tic. AŞ, Orta Anadolu Ticaret ve Sanayi İşletmesi TAŞ, Hasçelik Kablo San. ve Tic. AŞ, Boyçelik Metal San. ve Tic. AŞ, Mega Metal San. ve Tic. Ltd. Şti, Kumtel Dayanıklı Tüketim Malları Plastik San. ve Tic. AŞ, İstikbal Mobilya San. ve Tic. AŞ, YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. AŞ., Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu, ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. AŞ ile Form Sünger ve Yatak San. Tic. AŞ'yi kutluyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler