1. HABERLER

  2. ADS

  3. Küçük Esnaf Gülme Krizine Sokacak
Küçük Esnaf Gülme Krizine Sokacak

Küçük Esnaf Gülme Krizine Sokacak

Küçük Esnaf Gülme Krizine Sokacak

A+A-

 

Türk sineması son dönemlerde komedi filmleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Bu filmlerden bir tanesi de geçtiğimiz haftalarda vizyona giren “Küçük Esnaf” filmi oldu. Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı Küçük Esnaf izle filminin senaryosu ise BKM oyuncularından İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’a ait. Bu iki ünlü isim aynı zamanda filmin başrollerinde de yer alıyor.

Filmde öne çıkan diğer isimler ise Gupse Özay,  Cengiz Bozkurt, Cezmi Baskın ve Ünal Yeter. BKM’de oldukları dönemde oldukça başarılı işler çıkaran ve komedi türünde birçok skece imza atan İbrahim Büyükak – Zeynep Koçak ikilisi bu filmde de iyi iş çıkarmayı başardı. Filmde küçük esnaf olarak çalışan Berhudar (İbrahim Büyükak), küçük bir mahallenin çilingiridir. Sade bir hayatı bulunan Berhudar, her şeyin azına kanaat eden ve fazlada gözü olmayan bir insandır.  Babasıyla birlikte yaşayan Berhudar, mahallenin en güzel kızına da (Gupse Özay) platonik olarak aşıktır.

Hayatı sıradan devam eden Berhudar’ın hayatı bir anda değişir. Sevdiği kızın bir başkası ile evleneceği haberini alan Berhudar’ın aynı zamanda babası da hayatını kaybeder. İki büyük acıyı aynı anda yaşayan küçük esnafın kapısına bir de mafya babası (Cengiz Bozkurt) dayanır. Berhudar’ın hayatını kaybeden babası kısa bir süre önce mafyadan yüklü miktarda borç almış ve geri ödeyemeden hayatını kaybetmiştir. Büyük bir borç batağına saplanan talihsiz küçük esnaf, mafyaya olan borcunu nasıl ödeyeceğinin derdine düşer. Berhudar bu borçtan kurtulmak için arkadaşlarından yardım ister. Arkadaşları ile bir araya gelen Küçük Esnaf hd izle, kurtuluş için yollar aramaya başlar ancak bir türlü çıkış yolu bulamazlar. Denedikleri her yolu yüzlerine gözlerine bulaştıran bu grup yaşadıkları ile izleyiciyi gülme krizine sokacaklar.

Türk komedi filmlerinin son dönem örneklerinden biri olan Küçük Esnaf Tek Parça izle, oyuncularının performansının yanı sıra konusu ile de dikkatleri çekmeye çoktan başladı. Vizyona girdiği günden bu yana oldukça iyi izlenme oranına sahip olan film, komedi tarzdan hoşlananların kaçırmaması gereken türden. Eğer Türk komedi filmlerini izlemeyi ve eğlenceli vakit geçirmeyi istiyorsanız, Küçük esnaf filmini izlemeyi unutmayın.

Önceki ve Sonraki Haberler