1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Küçükbaş Hayvanlar Elektronik Küpelenmeye Başlandı
Küçükbaş Hayvanlar Elektronik Küpelenmeye Başlandı

Küçükbaş Hayvanlar Elektronik Küpelenmeye Başlandı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de "Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi'' uygulanmaya başlandı.Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de "Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi'' uygulanmaya başlandı.

Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yürütülen projede, Avrupa Birliği'ne uyumlu, sağlıklı ve güvenilir verilere dayanan kayıt sisteminin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Eskişehir'de kuzu ve oğlaklara uygulanmaya başlanan kimliklendirme ile küpelerin üzerindeki numara el terminali aracılığıyla okutulup, kayıt sistemine aktarılıyor. Tüm küpeleme verileri ise Bakanlık bünyesinde bulunan "Koyun Keçi Kayıt Sistemi"nde tutuluyor.

Elektronik küpeleme ile hayvan hastalıklarının takibini kolaylaşacağı, güvenilir gıda tüketimi sağlanacağı ve sağlıklı gıda tüketim zincirinin kurulacağı bildirildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler