1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kültür Ve Turizm Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Kültür Ve Turizm Bakanı Avcı, Eskişehirde

Kültür Ve Turizm Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Bakan Avcı, Eskişehir Valisi iken Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Tuna için düzenlenen iftara katıldı

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi iken Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Güngör Azim Tuna için düzenlenen iftara katıldı.

Avcı, Vilayet Meydanı'ndaki iftarda yaptığı konuşmada, Tuna'nın 3 yıl boyunca Eskişehir'e ve kent halkına hizmet ettiğini söyledi.

Vali Tuna'nın Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği döneminde hayırlı faaliyetlerde imzasının olduğunu ifade eden Avcı, "Cevat Çapan şiirinde 'vedalaşmaların ilmini yaptım' diyor. Her vedalaşma aynı zamanda bir besmeledir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yolları açık olsun." diye konuştu.

Avcı, bugün son yolculuğuna uğurlanan Eskişehirli gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim'e Allah'tan rahmet dilerken, "Özellikle Türkçemiz konusundaki hassasiyetle basında çok müstesna bir yer edinmiştir. Allah rahmet eylesin." dedi.

Vali Tuna da kent halkının iyi ve zor günlerinde hep yanında olduğunu belirterek, herkesten hakkını helal etmesini istedi.

Konuşmaların ardından Avcı, Tuna'ya hat sanatıyla yapılmış bir tablo verdi. Tuna da Bakan Avcı'ya Yunus Emre'nin resmedildiği bir tablo hediye etti.

Önceki ve Sonraki Haberler