1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

NİĞDE (AA) - Niğde Belediyesince Kurban Bayramı süresince kaçan kurbanlıkların çevreye zarar vermeden yakalanması amacıyla kurbanlık yakalama timi oluşturuldu.Niğde Belediyesi Veteriner İşleri...

A+A-

NİĞDE (AA) - Niğde Belediyesince Kurban Bayramı süresince kaçan kurbanlıkların çevreye zarar vermeden yakalanması amacıyla kurbanlık yakalama timi oluşturuldu.

Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı süresince, istenmeyen görüntülerin yaşanmaması için oluşturulan profesyonel bir ekip ile müdahale edileceği bildirildi.

Açıklamada, ilaçlı iğne ve tüfekle, kaçan kurbanlıklara zarar vermeyecek şekilde müdahale edileceği belirtilerek, "Kurbanlık yakalama timindeki görevliler ihbarları değerlendirecek. İlaçlı iğne ve tüfekle yapılacak müdahaleyle kurbanlıklara zarar vermeden etkisiz hale getirilecek. Vatandaşlar, kaçan kurbanlıklarla ilgili tehlikeli durumlarda 112 acil servisi, çok tehlikeli olmayan durumlarda da 153 zabıta hattını arayarak, ihbarda bulunabilecek." ifadeleri kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler