1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Yazgı, mesajında, milletçe bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.Bayramların...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yazgı, mesajında, milletçe bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Bayramların milletçe bir arada yaşamanın ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler olarak tanımlayan Yazgı, şunları kaydetti:

"Bu günleri fırsat bilerek birbirimizle kucaklaşmalı ve birbirimizle yardımlaşmalıyız. Çünkü bizim topraklarımızın mayasında barış vardır, kardeşlik vardır, dayanışma vardır. Aynı vatan toprağı üzerinde aynı inancı paylaşıyor olmamız hasebiyle bu vatan toprağı üzerinde yaşayan bireyler olarak birlik, beraberlik içinde olmalı ve kardeşçe yaşamalıyız. Kurban, bir teslimiyetin simgesi olup, inancımız gereği kesilen kurbanlarla Rabbimize bağlılık ve teslimiyetimizi göstereceğiz. Bu Kurban Bayramı'nda kutsal topraklarda bulunan ve hac vazifesini yerine getirmeye hazırlanan tüm hacılarımızın ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını diliyorum. Ayrıca eşsiz fedakarlık örneği sergileyerek, bizlere bu vatanı emanet bırakan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bu vesile ile tüm Aksaraylı hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın vatanımıza, milletimize barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler