1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kurban Bayramı’na Doğru
Kurban Bayramı’na Doğru

Kurban Bayramı’na Doğru

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Rektör Şahin, mesajında, bayramların yardımlaşma ve dayanışma günleri...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektör Şahin, mesajında, bayramların yardımlaşma ve dayanışma günleri olduğunu kaydetti.

15 Temmuz darbe kalkışması ve terör eylemleri münasebetiyle Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini anımsatan Şahin, şunları kaydetti:

"Kurban Bayramı, dini bir vecibe olarak önemli olduğu kadar, toplumsal hayatın dizaynı, sosyal dayanışma ve yardımlaşma, küskünlüklerin sona ermesi, aynı ortak duyguda buluşma, gündelik hayat telaşı içinde unutulan manevi değerlerin anımsanması ve hayatın geri kalanına ilişkin istikamet belirlemeye dair bilinç oluşturması açılarından da önemlidir. Bu özel günlerden en iyi şekilde istifade etmek, bayramların içini tam manasıyla doldurarak yaşamakla olur. Bayramların içini doldurmaksa ancak yoksulları gözetmekle, yetimleri ihmal etmemekle, büyükleri yalnız bırakmamakla, gönül almakla ve duyarlı bireyler olmakla mümkün olabilir. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı kutlu olsun."

 

Önceki ve Sonraki Haberler