1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

KAYSERİ (AA) - Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Kurban Bayramı öncesinde düzenlediği basın toplantısında kurban ibadeti ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Kurban etlerini depolamak yerine ihtiyaç...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Kurban Bayramı öncesinde düzenlediği basın toplantısında kurban ibadeti ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kurban etlerini depolamak yerine ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gerektiğini belirten Güven, "Kayseri'de şu anda 2 bin Doğu Türkistanlı, 60 bin Suriyeli mülteci kardeşimiz var iken, kesmiş olduğumuz kurbanları sucuk yaparak stoklamak yerine, Müslüman ahlakına daha uygun olan kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamız gerekiyor. Kurban etlerini tabi ki ailemizle birlikte huzur içinde bir arada yiyeceğiz, tabi ki gelen akrabalarımıza ikram edeceğiz. Ancak bununla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamız önem arz ediyor. Vatandaşlarımız illa ki sucuk yapacaklarsa, yaptıkları sucuktan da ihtiyaç sahiplerine verebilirler" diye konuştu.

Bayramlarda yaşlıların ve yakınların ziyaret edilmesinin önemine de değinen Güven, şöyle devam etti:

"Hep birlikte sevgi, yardımlaşma ve dayanışma günü olan bu Kurban Bayram günlerinde; ana babalarımızı, akrabalarımızı, yaşlıları, kimsesizleri, eş, dost ve komşularımızı ziyaret edip bayramlarını tebrik edelim. Varsa aramızdaki dargınlıklara, küskünlüklere son verelim. Kendi çocuklarımızı sevindirirken, boynu bükük yetimleri, çocuklarına bayram hediyesi alamayan yoksulları, hatta ekmek parası bile bulamayan fakirleri unutmayalım."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler