1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.İl Emniyet Müdürü...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Emniyet Müdürü Akgül, mesajında, tüm İslam aleminin ve Kırşehirlilerin bayramını en içten dileklerle kutladığını ifade etti.

İnsanların paylaşma ve sevindirme duygularının en yoğun olduğu bir bayrama girildiğini hatırlatan Akgül, şunları kaydetti:

"Millet olarak birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, bizi biz yapan değerlerimizin, sevgi, şefkat ve saygının doruk noktasına ulaşan değerlerin, duyguların, yaşandığı günlerden biri olan Kurban Bayramını idrak ediyoruz. Vatandaşımızın bayramlarını huzur içerisinde geçirmelerini temin etmek en öncelikli ve önemli görevlerimizden biri olduğu bilinciyle, bayrama özel asayiş ve trafik tedbirlerimizi yeniden düzenleyerek uygulamaya geçirip takip etmekteyiz. Bu vesileyle, öncelikle her türlü terör ve teröristle mücadele sırasında Hak'kın en yüce makamına erişen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anar, görevi başındaki teşkilat mensuplarımızın ve her zaman ve her halde demokrasi muhafızlığını devam ettiren aziz halkımızın bayramını şahsım ve teşkilatım adına kutluyorum."

Ekicioğlu ise, mesajında, bayramların her kesimden insanı birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularıyla pekiştirdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bayramlar, umudun ve toplumsal barışın her düzeyde güçlendiği günler olurken, toplumca yaşadığımız acıların, kırgınlıkların ve düşmanlıkların son bulması için hepimize bir nebze de olsa umut vermektedir. Toplumumuzun zor günler geçirdiği bu günlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz. Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta oda üyelerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler