1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramına Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramına Doğru

ANKARA (AA) - Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Kurban Bayramında ilçeye yoğun bir turist ziyaretinin olacağını ve belediye olarak bunun için hazırlıklı olduklarını söyledi.Kaplan,...

A+A-

ANKARA (AA) - Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Kurban Bayramında ilçeye yoğun bir turist ziyaretinin olacağını ve belediye olarak bunun için hazırlıklı olduklarını söyledi.

Kaplan, yaptığı açıklamada, İnözü Vadisi, Karagöl, Eyriova Yaylası, tarihi konakları ve lezzetli yemekleriyle ilçelerinin turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Yaklaşık 50 bin nüfusa sahip ilçenin Kurban Bayramı'na hazır olduğunu belirten Kaplan, "Bu yıl yaz aylarında ortalama 100 bin turist ağırladık. Bayram döneminde ise bu rakamın 150-175 bine çıkmasını bekliyoruz. Beypazarı'na gelen turistler, hem tatil yapmanın hem de tarihi güzellikleri görmenin tadını çıkararak ve geri dönecekler." dedi.

Kaplan, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, ilçe esnafının adeta bayram yapacağını da belirtti.

Turistlerin güvenliği için her türlü önlemi aldıklarını ifade eden Kaplan, turistlerin ilçeyi ziyareti sırasında yöreye has lezzetlerini tatma imkanı bulacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler