1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Gül, mesajında, milletin inanç ve yaşantısında çok özel ve anlamlı yeri olan Kurban Bayramı'nı sağlık...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gül, mesajında, milletin inanç ve yaşantısında çok özel ve anlamlı yeri olan Kurban Bayramı'nı sağlık ve huzur içinde karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Sevgi, saygı, sevinç, kardeşlik ve paylaşma gibi kavramları içeren bayramların, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaşarak, dini duyguların yoğun olarak yaşandığı günler olduğuna dikkati çeken Gül, şunları kaydetti:

"Bayramlar, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiği, birbirimizi anlamamıza, bağlanmamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günlerdir. Bayramlar, sahip olduğumuz kutsal değerlerin toplum hayatında yeniden canlandırılması ve nesillere aktarılması için fırsat olarak değerlendirilmeli, özellikle yaşlı, kimsesiz, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı bu bayram günlerinde ziyaret etmeli, onlarla bayramın manevi huzur, sevinç ve heyecanını yaşamalı ve paylaşmalıyız. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm Sivaslı hemşehrilerime sağlık huzur, mutluluk getirmesini diliyorum."

Gül, vatandaşları, 11 Eylül Pazar günü saat 17.00'de İnönü Konağı'nda yapılacak bayramlaşma programına davet etti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler