1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

Sivas'ta gıda denetimleri artırıldı

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gıda denetimlerinin yoğun şekilde devam ettiğini bildirdi.

Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, bayramın gelmesiyle yoğun olarak tüketilen şekerli mamuller, tatlılar, unlu mamuller ile kurban etlerinin parçalanması, muhafazası ve kıyma çekiminin hijyenik ortamda yapılmasının büyük önem arz ettiğini belirtti.

Güvenilir gıda tüketimini sağlamanın en önemli görevleri olduğunu vurgulayan Yıldız, "Tüketicimizin sağlığını korumak amacıyla yürütülen gıda denetimleri, Kurban Bayramı öncesinde de yoğun şekilde devam etmektedir. Özellikle bayram öncesinde ekiplerimizin gerçekleştirdiği bu denetimlerde amacımız halkımızın kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamaktır. İnsan sağlığını ve tüketici menfaatlerini korumaya yönelik çalışmalarımız aynı hassasiyet ve kararlılıkla devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı ve sonrasında vatandaşların kurban etlerini bir gün dinlendirdikten sonra işleme tabi tutması gerektiğini aktaran Yıldız, aksi taktirde etin kalitesinin düşük olacağını ifade etti.

Yıldız, vatandaşlardan duyarlı olmaları, görülen olumsuzlukları "Alo 174 Gıda Hattı"na ihbar etmelerini de istedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler