1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban Bayramına Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde, pazarlardaki kurbanlık satışları besicileri olduğu kadar birçok iş kolunu da hareketlendirerek, vatandaşların yüzünü güldürdü.Kurban Bayramı arifesinde...

A+A-

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde, pazarlardaki kurbanlık satışları besicileri olduğu kadar birçok iş kolunu da hareketlendirerek, vatandaşların yüzünü güldürdü.

Kurban Bayramı arifesinde hareketlilik yaşanan canlı hayvan pazarlarında kurbanlık satışlarıyla birlikte, yular satışları da arttı.

Yaklaşık 35 yıldır yular yapıp satarak geçimini sağlayan 47 yaşındaki Resul Atak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurban bayramının herkese bereket getirdiğini söyledi.

Pazarda yular yetiştirmekte zorlandıklarını kaydeden Atak, şöyle konuştu:

"Ben Çubuk’ta yaşıyorum ve 35 yıldır bu işi yapıyorum. Kendim üretiyorum ve satıyorum. Ancak yetişmediği zaman Kastamonu ve Çorum bölgelerinden yular üretenlerden satın alıyorum. Kurban Bayramı'nda diğer zamanlardan çok daha fazla satış yapıyoruz. Normalde pazarlarda 200-300 yular satarken kurban pazarlarında yaklaşık 3 bin ila 4 bin arasında yular satıyoruz."

Yular fiyatlarının kalitesine göre 1 ile 10 lira arasında değiştiğini aktaran Atak, ‘’Çok şükür satışlarımız çok iyi. Kaliteli ürün satıyoruz ve bir sorun yaşamıyoruz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler