1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kurban Bayramında Ego Otobüsleri Ücretsiz
Kurban Bayramında Ego Otobüsleri Ücretsiz

Kurban Bayramında Ego Otobüsleri Ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Bayramda ücretsiz otobüs” uygulaması, 4 günlük Kurban Bayramı süresince devam edecek - EGO otobüsleri, arefe gününden itibaren mezarlıklara ücretsiz sefer düzenleyecek

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Bayramda ücretsiz otobüs" uygulaması, 4 günlük Kurban Bayramı süresince devam edecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, EGO otobüsleri dört günlük Kurban Bayramı süresince ücretsiz olacak. 12 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan ücretsiz otobüs seferi uygulaması, 15 Ağustos Perşembe günü sona erecek. Ayrıca arefe gününden itibaren mezarlıklara EGO Genel Müdürlüğü tarafından ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Karşıyaka, Ortaköy ve Sincan mezarlıklarında ring seferleri yapılacak.

Zabıta ve itfaiye daire başkanlıkları ile ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal Arıza ekipleri tatil süresince de görev başında bulunacak. Başkentliler, bayram süresince talep ve şikayetlerini, Alo153 hattına iletebilecek. Ankaralı vatandaşlar, bayram tatilinde de “EGO Cepte” uygulamasıyla otobüslerin hareket saatlerini cep telefonlarından, internet ortamından veya Alo 153’ü arayarak öğrenebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent içi ulaşımında düzeni sağlamak ve vatandaşların bayram ziyaretlerini rahatça yapabilmelerini temin etmek amacıyla, Ulaşım Trafik ekipleriyle, durak ve hatlarda gerekli kontrolleri yapacak. Bayram süresince vatandaşlar, karşılaştıkları olumsuzlukları, Zabıta Daire Başkanlığını arayarak iletebilecek.

Ankara İtfaiyesi yetkilileri, bayram süresince piknik yerlerine gidecek vatandaşlara “Ateşe dikkat” uyarısı yaptı. İtfaiye yetkilileri, bayram tatilinde evlerinden ayrılacak olanlara ise elektrik şalterini, su ve doğalgaz vanalarını mutlaka kapatmaları uyarısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler