1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurbanlık Deve "Bilo" Pazarın Gözdesi Oldu
Kurbanlık Deve Bilo Pazarın Gözdesi Oldu

Kurbanlık Deve "Bilo" Pazarın Gözdesi Oldu

Çankırı'da hayvan pazarında 7 bin liradan satışa çıkarılan "Bilo" isimli kurbanlık deve, vatandaşların ilgisini çekiyor- Besici Dirican: - "Deveye ilgi alaka çok yoğun ama fotoğraf çektirmek için almak için değil"

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da hayvan pazarında bulunan "Bilo" isimli kurbanlık deve, vatandaşların ilgisini çekiyor.

Çankırılı besici Hacı Dirican'ın 2 yıl önce aldığı ve "Bilo" ismini verdiği deve, hayvan pazarında 7 bin liradan satışa çıkarıldı. Vatandaşlar, Çankırı'da görmeye pek alışık olmadıkları deveyle fotoğraf çektiriyor.

Besici Dirican, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deveye henüz istediği parayı veren çıkmadığını söyledi.

Çankırı'da besi işletmesi sahibi olduğunu belirten Dirican, "Çankırı'da yenilik olsun diye geçen yıl iki deve getirdik. Develerden birini geçen yıl sattık, birini de bu yıl satmayı planlıyoruz." dedi.

Pazara ilgiyi artırmak istediklerini dile getiren Dirican, "Bölgede hayvancılık gelişsin, hayvan pazarına ilgi artsın diye böyle bir yöntem geliştirdik. Deveyi görenler geliyorlar. Deveye ilgi alaka çok yoğun ama fotoğraf çektirmek için almak için değil." ifadesini kullandı.

Çankırı'da deve kültürü pek olmadığını, bu nedenle deveye ciddi bir alıcı çıkmadığını vurgulayan Dirican, kurbanlığa 7 bin lira istediğini ama alıcısına biraz daha ikramda bulunabileceğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler