1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Kursiyerlere Arılı Organik Kovan Desteği
Kursiyerlere Arılı Organik Kovan Desteği

Kursiyerlere Arılı Organik Kovan Desteği

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Derbent ilçesinde arıcılık eğitimi alan yetiştiricilere arılı organik kovan desteğinde bulundu.Derbent çarşı...

A+A-

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Derbent ilçesinde arıcılık eğitimi alan yetiştiricilere arılı organik kovan desteğinde bulundu.

Derbent çarşı merkezinde düzenlenen kovan dağıtım töreninde, bir ay süreyle arı yetiştiriciliği eğitimini başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan 19 yetiştiriciye içerisinde arı olan kovanlar teslim edildi. Kişi başı 5’er kovandan yetiştiricilere toplam 95 arılı kovan dağıtıldı.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığına arıcılığa verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Derbent’te arıcılık eğitimi alan arı yetiştiricilerine teşvik olması amacıyla arı ve kovan desteğinde de bulunulduğunu belirten Acar, ilçenin yeşil fasulye ve çilekten sonra organik bal üretiminde de gelecekte marka ve söz sahibi bir bölge haline geleceğine inandığını vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler