1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kuşlar Ürkmesin Diye İki Tünel İnşa Edilecek
Kuşlar Ürkmesin Diye İki Tünel İnşa Edilecek

Kuşlar Ürkmesin Diye İki Tünel İnşa Edilecek

Nallıhan Belediye Başkanı Öntaş, yolun kuş cennetinden geçen noktaya, kuşları ürkütmemek için tünel yapılacağını bildirdi

A+A-

ANKARA (AA) - Nallıhan ilçesi ile Ankara arasında yapımı devam eden 140 kilometrelik duble yol çalışmaları devam ediyor.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, duble yol çalışmalarının devam ettiğini, yolun kuş cennetinden geçen noktaya, kuşları ürkütmemek için tünel yapılacağını belirtti.

Geçen gün kuş cennetinde foto safari düzenlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Öntaş, alanda 200 tür kuşun yaşadığını söyledi.

Nallıhan Kuş Cennetinin kuşlar için önemli bir sulak ve üreme alanı olduğunu ifade eden Öntaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Duble yolun, Davutoğlan Mahallesi çıkışından başlamak üzere, kuş cenneti alanında kalan bölümünden, yolun iki tünel ve 2 köprü inşa edilerek geçilecek. Şimdiki mevcut köprüyü kullanmayacağız. Yeni alan ve tüneller tamamlandığında eki köprü, kuş cenneti seyirlik alanı olacak. Kuş cenneti hassasiyeti için tüm yetkililere, Karayolları Genel Müdürlüğüne ve 4. Bölge Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum."

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler