1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Bekleniyor
Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Bekleniyor

Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Bekleniyor

Türkiye'nin büyük bir bölümünde kuvvetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor

A+A-

ANKARA (AA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde etkisini arttırması beklenen rüzgar, akşam saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege'de güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Gece saatlerinden itibaren 988 hektopaskallık derin alçak basınç merkezinin Türkiye'de etkili olmasıyla perşembe günü batı kesimlerden başlayarak doğuya doğru ülkenin büyük bir bölümünde önce güney, zamanla yurdun iç ve batı kesimlerinde kuzeybatı, doğu kesimlerde kuzeydoğu yönlerden rüzgarın kuvvetli, yer yer fırtına (60-80 kilometre/saat, yer yer 100 kilometre/saat) şeklinde etkili olması bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın cuma günü de Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nin güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüreceği ön görülüyor.

Vatandaşların ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

Muhabir: Zehra Aydın

Önceki ve Sonraki Haberler