1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Laiklik Karşıtı Propaganda" Haberine Yalanlama
Laiklik Karşıtı Propaganda Haberine Yalanlama

"Laiklik Karşıtı Propaganda" Haberine Yalanlama

Milli Eğitim Bakanlığının bir çalışanı hakkında "MEB bürokratlarından laiklik karşıtı propaganda" başlığıyla yayımlanan haberin asılsız olduğu bildirildi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bir çalışanı hakkında "MEB bürokratlarından laiklik karşıtı propaganda" başlığıyla yayımlanan haberin asılsız ve iftiradan ibaret olduğu bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarından Yahya Irmak, 17 Mayıs'ta Birgün gazetesinde "MEB bürokratlarından laiklik karşıtı propaganda" başlığıyla yayımlanan haberde açıkça ismi ve görevi belirtilerek, hakkında asılsız ve yanıltıcı anlatımlara yer verildiğini belirten tekzip metnini, noter üzerinden ihtarnameyle gazeteye gönderdi.

Irmak, kendisini hedef alan ve hedef gösteren haberin maksatlı olduğunu belirterek, "Haberde yer alan ya da sözde mektupta yer aldığı belirtilen iddialar, gerçek dışı, hayal mahsulü iftiralardır. Ben hiç bir zaman laiklik karşıtı propaganda yapmadım. Bu, mesnetsiz bir iftiradır. Hiçbir zaman Atatürk aleyhinde bir paylaşımda da bulunmadım. Bu kasıtla da hareket etmedim. IŞİD lehine paylaşımlarda bulunduğum iftirası, iftiradan öte şahsıma yapılmış en büyük hakarettir. Benim, IŞİD'in insanlığa ve Müslümanlığa aykırı canice eylemlerini ve bu eylemlerine mesnet olacak fikirlerini tasvip etmem mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

Irmak, bu yöndeki mesnetsiz iddialara karşı yasal yollara başvuracağını bildirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler