1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Latin Rüzgarı "İki Elin Sesi Var" Çocuk Senfoni Orkestrası İle Esti
Latin Rüzgarı İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası İle Esti

Latin Rüzgarı "İki Elin Sesi Var" Çocuk Senfoni Orkestrası İle Esti

İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Venezuelalı yan flüt virtüözü Huascar Barradas ve Quartetti konserinde sahne aldı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Venezuela Bolivar Büyükelçiliği’nin ortaklaşa düzenlediği Venezuelalı yan flüt virtüözü Huascar Barradas ve Quartetti konserinde sahne aldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, konser öncesi konuşan Venezuela Bolivar Büyükelçisi Jose Gregorio Brocho Reyes, "Bu akşam sizle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Belediye başkanlarımız göreve geldiğimden beri kardeşim, dostum haline geldi. Bugün Venezuella'nın 4 Temmuz olan 205'inci bağımsızlık gününü erken kutluyoruz." ifadesinde bulundu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

"Eskişehir olarak birçok alanda kardeş şehir ilişkilerimiz var. Asya'da ve Avrupa'da olan şehirlerin yanında şimdi hedef Latin Amerika ülkeleri. Bu ülkelerden ilk Küba olan ile ilişkileri sevgili Ahmet Ataç başardı. Küba'da bulunan iki Atatürk büstünden birini oraya götüren Ahmet Ataç'tır. Bundan sonra Venezuela'dan bir kardeş şehrimiz devreye girecek daha sonra Kolombiya ile ilişkilerimiz gelişecek. Önümüzdeki sezon ile Kolombiyalı sanatçılar da kentimize gelecek. Bundan sonra çok sıkı ilişkiler içinde olacağız."

Huascar Barradas ve Quartetti’nin muhteşem sahne performansı sonrası son parça olarak seyirciler bir sürpriz ile karşılaştı. Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası sahneye çıkarak Barradas ile "Katibim" parçasını çaldı.

Barradas, "Şu an çok tarihi bir an yaşayacağız." diyerek sahneye davet ettiği çocuklar için şunları söyledi:

"Dün çok eşiz ve büyülü bir deneyim yaşadık. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Orkestrası ile kısa çalışmalar yaptık. Gerçekten inanılmaz anlar paylaştık. Venezuela'nın El Sistema modelini takip ediyorlar ve çok güzel işler çıkarıyorlar. Biz Türklerle beraber geleceğe aşkın, barışın ordusunu inşa ediyoruz. Düşünsenize insanların gönüllerini kemanla, çello ile fethediyoruz. İnsanlar incinecekse varsınlar ritim sazların güzel vuruşları ile incinsinler."

Konseri, Venezuela Bolivar Büyükelçisi Jose Gregorio, eşi Sara Elena Flores Vargas, Kolombiya Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto, Venezuella Başkonsolosu Tatiana Zapata, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve müziksever vatandaşlar dinledi.

Önceki ve Sonraki Haberler