1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Lisans Yerleştirme Sınavı
Lisans Yerleştirme Sınavı

Lisans Yerleştirme Sınavı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) dolayısıyla mesaj yayımladı

A+A-

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gürsoy, mesajında, öğrencilerin yoğun çalışmalar neticesinde önemli bir sınava gireceklerini belirtti.

Heyecanın öğrencileri strese sevk etmemesi gerektiğini kaydeden Gürsoy, "Uzun yıllar elde edilen birikimlerin karşılığını hakkıyla alacağınız bir sınav olmasını temenni ediyorum. Hiçbir emeğin zayi olmayacağı inancıyla istediğiniz üniversitelerde, başarılı olacağınız bölümleri kazanacağınıza inanıyorum. Rahat, dinlenmiş ve uykunuzu almış bir şekilde bu sınava girmelisiniz." ifadelerini kullandı.

Gürsoy, dünyada verilecek olan bütün sınavların telafisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bu sınavın neticesi her ne olursa olsun asla ümitsizliğe kapılmayın. Ümitsizlik, yenilgiyi kabul eden insanların vasfıdır. Başta anne, baba ve öğretmenleriniz olmak üzere sizlerin üzerinde emeği olan herkesin size dair çeşitli idealleri vardır. Sizler kendi hayallerinizle onların ideallerini birleştirecek ve 'en iyi' olana ulaşmayı hedefleyeceksiniz. Dünya coğrafyasının hali ortadayken, sizler bu ülkenin eğitimli, donanımlı, milli ve manevi değerleri özümsemiş gençliği olarak bu dünyanın ümidi olacaksınız."

Önceki ve Sonraki Haberler