1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Lonca Girişimcilik Merkezi'nde İkinci Başvuru Dönemi Başladı
Lonca Girişimcilik Merkezi'nde İkinci Başvuru Dönemi Başladı

Lonca Girişimcilik Merkezi'nde İkinci Başvuru Dönemi Başladı

Girişimcilere destek olmak amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'ne 18 Şubat'a kadar başvuru yapılabilecek

A+A-

İSTANBUL (AA) - Fikir ve projelerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere destek olmak amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nde ikinci dönem başvuru süreci başladı.

Bankanın açıklamasına göre, Kuveyt Türk'ün 2017 Ağustos'ta Workinton iş birliğiyle hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi, yeni iş fikirlerini desteklemeye devam ediyor. İkinci dönemde, ilk dönemde olduğu gibi 10 yeni girişimci ekibe destek verecek Lonca Girişim Merkezi'ne başvurular www.loncagirisim.com adresinden 18 Şubat'a kadar yapılabilecek.

Genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategorideki başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen girişimci ekibe, altı ay boyunca destek sağlanacak.

Merkezde startuplara eğitim, proje bazlı mentorlük, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, 10 bin liraya kadar hibe desteği, cihaz geliştiren girişimcilere Ar-Ge desteği, özellikle FinTech'ler için API ve bu konuda özel mentorlük gibi birçok desteğin yanı sıra uluslararası yarışmalarda Türkiye'yi temsil etme imkanı da sunulacak.

Lonca Girişimcilik Merkezi, birinci döneminde Compocket, Catchman, FulleGitsin, Bisigortaci.com, Fosefi, SmartFactory, Nakitex, Zeeg Zag, Ratorik ve Yobot olmak üzere 10 farklı girişime destek verdi. Bu girişimlerden Compocket, dünyanın önemli startup yarışmalarından olan Beta Pitch Global’de dokuz ülkeden girişimcileri geride bırakarak birincilik ödülünün sahibi oldu. Bir donanım-yazılım projesi olan Compocket, elektronik laboratuvarlarında kullanılan ölçüm cihazlarını bilgisayar tabanlı ve mobil uyumlu hale getirerek çok daha etkili bir ölçüm deneyimi sunmayı hedefliyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler