1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Lösemi Hastası Gül'den Altınsoy'a Ziyaret
Lösemi Hastası Gülden Altınsoya Ziyaret

Lösemi Hastası Gül'den Altınsoy'a Ziyaret

Sivas'ta lösemi hastası olan ve evde eğitim alan 11 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi Şehriban Gül Mat, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'u ziyaret etti.

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ta lösemi hastası olan ve evde eğitim alan 11 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi Şehriban Gül Mat, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'u ziyaret etti.

Yıldızeli ilçesine bağlı İğdecikler köyünde yaşayan ve lösemi tedavisi nedeniyle öğretmen Alper Acar'ın evde eğitim verdiği 4. sınıf öğrencisi Mat, tedavisi dolayısıyla geldiği Sivas'ta, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'a ziyarette bulundu.

Öğrencinin karnesini inceleyen Altınsoy, Mat'ı tebrik etti. Öğretmen Acar'a ise yaptığı fedakarlıktan dolayı teşekkür eden Altınsoy, Mat'a ve Acar'a çeşitli kitaplar verdi.

Gül Mat da "Öğretmenime çok teşekkür ederim. Karnem çok güzel, çok mutluyum." dedi.

Öğretmen Alper Acar ise "Gül'ün sınıfını geçmesinde bir faydam olduysa çok mutlu olurum. Köye öğretmen gitmiyordu. Gül de eğitim alamadığı için sınıfını geçemeyecekti. Sınıfını geçmesine yardımcı olduk. İnşallah, bir faydamız olmuştur. Ona moral verdiysek ne mutlu bize." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler