1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Lüksemburglu Pilot 5. Kez Türkiye Turunda
Lüksemburglu Pilot 5. Kez Türkiye Turunda

Lüksemburglu Pilot 5. Kez Türkiye Turunda

Lüksemburg'da yaşayan 30 yılık pilot Jean Birgen, 5'inci kez tek motorlu uçağı ile Türkiye turuna çıktı

A+A-

SAMSUN (AA) - Lüksemburg'da yaşayan pilot Jean Birgen, tek motorlu uçağı ile Türkiye turuna çıktı.

Jean Birgen (72), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 yılık pilot olduğunu ve Türkiye'ye 5'inci kez tek motorlu uçağı ile geldiğini söyledi.

Türkiye'yi çok sevdiğini ve her gelişinde farklı bölgelerini gezdiğini anlatan Birgen, Karadeniz gezisinin ilk ayağında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi UZAYTEM Havaalanına gelerek kenti gezdiğini belirtti.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerini gezdiğini ve Avrupa'nın birçok ülkesinde tanıtımını yaptığını dile getiren Birgen, ''Eşim ve bir pilot arkadaşımla Türkiye'ye geldik. Uçağım tek motorlu küçük bir uçak olduğu için kısa mesafeli alanlardaki havaalanlarına iniyor yakıt ikmali yapıyoruz. Daha önce İstanbul'a, Nevşehir'e Kapadokya'ya, Antalya'ya, Bursa'ya ve İzmir'e geldim." dedi.

''Lüksemburg'a döndüğümüz de de Türkiye'nin tanıtımını yapıyoruz''
Birgen, bu yıl Karadeniz Bölgesi'ni gezmek istediklerini, önce Bursa'ya daha sonra Samsun'a geldiklerini aktararak, "Buradan Giresun ve Trabzon'a gideceğiz. Karadeniz'in yeşilliği çok güzel. Geldiğimiz şehirlerin tarihi, doğal güzelliklerini görüyoruz. Yemeklerini tadıyoruz. Türkiye'yi çok seviyoruz. Lüksemburg'a döndüğümüz de de Türkiye'nin tanıtımını yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler