1. HABERLER

  2. TEKNO

  3. Man Euro 6 Adblue Emulator
Man Euro 6 Adblue Emulator

Man Euro 6 Adblue Emulator

Man Euro 6 Adblue Emulator

A+A-

Günümüzde otomobil firmaları otobüs, kamyon ve tır gibi ağır vasıta araçlarını euro normlarına uygun olarak üretiyor. Dizel yakıtlı ağır vasıta araçlarının atmosfere saldığı zehirli gazlar dünya yaşamını ve insan sağlığını tehdit eder boyuta geldi. Avrupa ülkeleri bu zararlı etkileri en aza indirmek için çeşitli normlar getirdi. Bu normlara göre yeni üretilen ağır vasıtalarda scr-adblue sistemi bulunuyor. Adblue su ve üreden oluşan bir sıvıdır ve araçta ayrı bir tankta depolanır. Bir boruyla egzozdan çıkan zararlı gazların üzerine püskürtülür ve Nox gazını nitrojen ve su buharına dönüştürür. Ancak bu sistemin sakıncası adblue sıvısının her ülkede bulunmamasıdır. Adblue sıvısı azaldığında ise araçlar torktan düşmektedir. Adblue sıvısının bulunmadığı durumlarda sorun yaşanmaması için adblue emulator kullanmak gerekiyor.

Yeni nesil araçlarda bütün sistemler elektroniktir ve elektronik kontrol merkezi tarafından yönetilir. Sistemlerde oluşan arızalar Ecu denen elektronik kontrol merkezinde kaydedilir. Adblue sıvısı azaldığında da kontrol merkezinde uyarı ışığı yanar. Euro 6 adblue emulator araca monte edildiğinde sistem ECU’ya sinyal göndermez. Çünkü adblue emulatör scr- adblue sistemini devre dışı bırakmıştır. Sistem devre dışı kaldığı için adblue yakıtına ihtiyaç kalmaz. Adblue arızaları meydana gelmez, araç torktan düşmez.  Adblue emulatör aracın diğer sistemlerine zarar vermez. Cihazın montajı da oldukça basittir. Adblue sistemi çevre kirliliği açısından çok yaralı olmuştur ama sık sık arıza meydana gelmesi sürücüler için sorun olmaktadır. Özellikle uluslararası nakliye işi yapan firmalar ekonomik kayıplar yaşamaktadır.

Euro 6 man kamyon, otobüs ve tırlarda man adblue emulator ile adblue sistemi devre dışı bırakılır. Emulatör her marka araca uygun olarak tasarlanıp üretilmiştir. Man marka tüm euro 6 ağır vasıta araçlarında bu cihaz adblue arızalarına kesin çözüm olmaktadır. Ecu Emulators firmamızın ürettiği emulatörler aracınıza kolayca monte edilir ve sorunsuz kullanılır. Uygun fiyatlarla alacağınız emulatör sayesinde adblue arızaları yaşamayacaksınız, adblue sıvısı bulma sorununuz olmayacaktır.  Aracınız yüksek çekiş gücüyle yola devam edecektir. Ülkemizde de her bölgede adblue sıvısı bulunmadığı için adblue emulatör çok tercih edilmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler