1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Manavgat'taki Bıçaklı Kavga Davası
Manavgat'taki Bıçaklı Kavga Davası

Manavgat'taki Bıçaklı Kavga Davası

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanmasıyla ilgili yargılanan sanık, 25 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı- Dava güvenlik gerekçesiyle Konya'da görüldü

A+A-

KONYA (AA) - Antalya'nın Manavgat ilçesinde, iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada, bir kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanması ile ilgili yargılanan Paymal Parıltı'ya 25 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

Güvenlik gerekçesiyle Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Karaman M Tipi Cezaevinde tutuklu sanık, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Müşteki sanıklar Fatih Sultan Mehmet Varol, Yusuf Özçelik, Mustafa Avşar ve Ahmet Demir ile yaşamını yitiren Mehmet Acar'ın kardeşi Mustafa Acar duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu sanık Parıltı, kavgada yaşamını yitiren Acar'ı kendisinin öldürmediğini ve kimin öldürdüğünü bilmediğini öne sürerek, beraatini talep etti.

Müşteki sanıklardan Varol, sanık ve avukatının mahkemeyi yanlış yönlendirmeye çalıştığını savunarak, olay yerine kavga etmeye değil konuşmaya gittiklerini, Parıltı'nın Mehmet Acar ve Ahmet Demir'i hedef alarak bıçakla saldırdığını iddia etti.

Diğer sanık savunmalarının ardından mahkeme heyeti, tutuklu sanık Parıltı'ya, "kasten öldürme, öldürmeye teşebbüs, silahlı tehdit ve ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından 25 yıl 5 ay hapis cezası verdi.

Heyet, diğer sanıklar için para cezalarına hükmetti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 9 Eylül 2015'te iki grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüşmüş, bıçakla ağır yaralanan Mehmet Acar, hastanede hayatını kaybetmiş, kavgayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi tutuklanmıştı. Olayda 2 kişi yaralanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler