1. HABERLER

  2. ADS

  3. Marmaris Dalyan Tekne Turu
Marmaris Dalyan Tekne Turu

Marmaris Dalyan Tekne Turu

Marmaris Dalyan Tekne Turu

A+A-

40 civarı tur ve etkinliğin düzenlendiği Marmaris'te en çok beğenilen ve tercih edilen etkinliklerin başında gelen Marmaris Dalyan Tekne Turu, yaz aylarında günlük periyotta düzenlenen turlar arasında yer almaktadır. Tur kapsamında nereleri ziyaret edeceğiz? Hangi saatler arasında tur düzenlenmektedir? İsterseniz bu sorulara yanıt bularak yazımıza devam edelim. Dalyan Tekne Turu kapsamında, Sultaniye Çamur Banyosu, Kaplıcalar, Kral Mezarlıkları ve İztuzu Plajı ziyaret edilmektedir. Turun başlama saati sabah 08.00 iken, sonlanma saati de akşam 19.00 civarıdır. Limana geçmeden önce otelde bir araya gelinmekte ve ardından limandaki gemi ile 09.00'da hareket edilir. Yolculuk 2 buçuk saat sürmektedir. Tur kapsamında ilk olarak İztuzu Plajı'na ulaşılır ve gezilir. Bu plaj hem ülkemizde hem de uluslararası anlamda oldukça meşhur bir plajdır. Meşhur olmasının en büyük nedeni, suyunun bir kısmının tatlı, diğer tarafının da tuzlu olmasından kaynaklanmaktadır.

Turunuzda birçok yere uğrayacaksınız

Turumuz daha bitmedi. Gelin anlatmaya birlikte devam edelim. 1 saatlik aranın ardından katılımcılar 25 kişilik piyade teknelerine yerleştirilerek, Sultaniye Kaplıcaları'na harekete geçer. Burada da 1 saat mola verilir. Ayrıca burada termal sıcak havuz ve çamur banyosu imkanı da bulunmaktadır. Bu etkinlikler romatizma başta olmak üzere, benzer rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bu aranın ardından da son olarak, Kral Mezarlığı ziyaret edilir. Bu tur esnasında yanınızda bulunan rehberinizden de gerekli bilgileri alabilirsiniz. Burada anı anlamında fotoğraf çekimi de yapabilmeniz mümkün. Bu aşamanın ardından da tur tamamlanır ve geri dönüş süresi başlar. Bu esnada, İztuzu Plajı'nı ziyaretiniz esnasında caretta carettalar görmeniz de mümkün.

İztuzu Plajı en önemli plajlardandır

Tur esnasında birçok avantajlı haklardan faydalanmanız da mümkün olacaktır. Bunların ne olduğunu merak ediyorsanız, öğle yemeği, otel aktarma işlemleri, tur esnasında gerekli giriş-çıkış ücretleri, sigorta ve rehberlik hizmeti de tur paketine dahildir. Ayrıca şu bilgiyi vermeden de edemeyeceğiz. Bu da İztuzu Plajı'nın Avrupa'daki en kaliteli ilk 10 plajdan biri olarak görülmektedir. Bu plaj 7 kilometre uzunluğundadır. Plaj ayrıca doğal park statüsündedir. Mola esnasında denizin güzelliğini ve güneşin sıcaklığını doyasıya eğlenerek yaşayabilirsiniz. 

 

Marmaris hakkında daha fazla bilgi almak için http://tr.marmaris.info/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler