1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Melikgazi'nin Nüfusu 562 Bin 398 Oldu
Melikgazi'nin Nüfusu 562 Bin 398 Oldu

Melikgazi'nin Nüfusu 562 Bin 398 Oldu

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) adrese dayalı nüfus kayıt verilerine göre, Melikgazi...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) adrese dayalı nüfus kayıt verilerine göre, Melikgazi ilçe nüfusunun 562 bin 398 olduğunu bildirdi.

Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, planlı, sağlıklı büyümenin ve gelişmenin keyfini yaşadıklarını anımsatarak, nüfusun artmasıyla alınan tedbirlerin, planlamaların ve belediye çalışmalarının her zaman devam edeceğini kaydetti.

İlçe nüfusunun, 52 ilin merkez nüfusundan daha büyük olduğunu belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Kayseri her yönüyle gelişen ve büyüyen bir planlı şehirdir. Örnek ve referans gösterilen ve son 20 yılda gerçekleştirilen yerel yönetim çalışmaları ile takdir toplamaktadır. 2017 adrese dayalı nüfus sayımında da, Melikgazi ilçesinin toplam nüfusu 562 bin 398 olarak tespit edilmiştir. 5 merkez ilçesi bulunan büyükşehir merkez nüfusu 1 milyon 376 bin 722’dir. Buna göre, büyükşehir sınırları içerisindeki beş ilçe arasında nüfusu en yüksek yine Melikgazi ilçesi olmuştur."
 

Önceki ve Sonraki Haberler