1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Meram’da Tabelalar Kaldırılıyor
Meram’da Tabelalar Kaldırılıyor

Meram’da Tabelalar Kaldırılıyor

Meram Belediyesi, yeni Şehir Estetiği Yönetmeliği’ne göre görüntü kirliliğine neden olan tabela ve totemleri kaldırıyor.

A+A-
Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı “Şehir Estetiği Yönetmeliği” çerçevesinde ilçe sınırları içerisinde görüntü kirliliğine neden olan tabela ve totemleri kaldırmaya devam ediyor. Bu kapsamda ekipler dün de Havzan Mahallesi’nde bulunan reklam panolarını kaldırdı. 
 
Zabıta Müdürlüğü yetkilileri; Şehir Estetiği Yönetmeliği’nin 1. Maddesi’ne istinaden reklam tabelaları ve totemleri kaldırma çalışmalarının devam edeceğini belirttiler. 
Şehir Estetiği Yönetmeliği, Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde reklam, tabela, gölgelik (tente), saçak, boş alan, yapı ve arsa kullanımının, iletişim ve haberleşme araçlarının yol açtığı görsel kirliliği ortadan kaldırmayı, reklam asma ve ticari tabela kullanımını düzenlemeyi, şehir estetiğine katkıda bulunmayı, düzenli bir kentsel çevrenin oluşturulmasını, görüntü kirliliğinin önlenmesini ve bu işleri yapan gerçek ve tüzel kişilerle kamu kurum ve kuruluşlarının uymak zorunda bulundukları esasları belirliyor. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler