1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Meram'dan 12 Engelliye Akülü Araç Hediye Edildi
Meramdan 12 Engelliye Akülü Araç Hediye Edildi

Meram'dan 12 Engelliye Akülü Araç Hediye Edildi

Meram Belediyesi tarafından 12 engelli vatandaşa akülü araç hediye edildi. Başkan Toru, “Yerel yönetimler olarak engelleri aşmanız konusunda elimizden geleni yapmak, bizim boynumuzun borcudur” dedi.

A+A-

Fiziki belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliğe de önem veren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 engelli vatandaşa akülü araç hediye etti. Başkan Toru, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi’nde gerçekleşen programda engellilerle sohbet ederek, taleplerini dinledi.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi Başkanı Ahmet Mıhçı, her yıl geleneksel hale getirilen akülü araç hediye takdimi programından dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür ederken,  “Bizler engellilerin yaşamını kolaylaştırmak anlamında dernek olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Başkanımız ve ekibi her yıl akülü araç hediye etme törenini geleneksel hale getirdi ve inşallah devamı da gelecek. Tüm engelli kardeşlerimizin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

“BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise, şu ana kadar 19 adet akülü araç, 7 adet tekerlekli sandalye, 2 adet hasta yatağı ve jenaratör gibi ihtiyaçları karşılamaya çalıştıklarını ifade ederken, “Burada engelleri aşmak üzere beraberiz ve 12 akülü aracımızı sizlere teslim edeceğiz. Bizler fiziki belediyeciliğin yanında sosyal çalışmaları da gerçekleştirmek durumundayız. Bu çalışmaları gerçekleştirirken önemli olan insanların kalbine, gönlüne ve yüreğine dokunabilmektir. Hepimiz engelli adayıyız ve çeşitli nedenlerle her an engelli olabiliriz. Bunun farkındayız. Engeller zihinlerde ve şablonlar oluşmuş durumda. Yerel yönetimler olarak engelleri aşmanız konusunda elimizden geleni yapmak, bizim boynumuzun borcudur. Meram Belediyesi olarak ilçemizdeki engelli kardeşlerimize yardımcı olmak anlamında elimizden geleni yapmanın gayreti içerisindeyiz. Teslim edeceğimiz akülü araçlarımızın sahiplerine hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler