1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Merhaba Bebek" Projesi 3 Bin Aileyi Sevindirdi
"Merhaba Bebek" Projesi 3 Bin Aileyi Sevindirdi

"Merhaba Bebek" Projesi 3 Bin Aileyi Sevindirdi

Ankara'da Yenimahalle Belediyesince 3 yıl önce anne adaylarına destek olmak için hayata geçirilen proje sayesinde şu ana kadar 3 bin aileye çeşitli hediyeler verildi- Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar:- "Her aile bebeklerine güzel bir yuva hazırlamak ve

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara'da Yenimahalle Belediyesince 3 yıl önce anne adaylarına destek olmak için hayata geçirilen proje sayesinde şu ana kadar 3 bin ailenin çeşitli hediyelerle sevindirildiği bildirildi.

Yenimahalle Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyenin Eylül 2015'te yeni doğum yapmış annelere ya da doğum yapacak anne adaylarına destek olmak ve dünyaya gözlerine açan bebeklerin güzelliklerle karşılanması için "Merhaba Bebek" projesinin hayata geçirildiği belirtildi.

Maddi durumu iyi olsun ya da olmasın Yenimahalle sınırlarında yaşayan yeni doğum yapmış bütün annelerin yararlandığı projeyle aile bütçelerine küçük de olsa destek sağlandığı aktarılan açıklamada, belediyenin son 3 yıldır dağıttığı hediyelerle 3 bin bebeğin sevgiyle kucaklandığı ifade edildi.

Açıklamada, projeyle ailelere anne çantası ve hastane çıkış setinden oluşan hediyeler verilerek yüzlerinin güldürüldüğü, projenin vatandaşların beğenisini kazandığı bildirildi.

Proje çerçevesinde bu yıl da çeşitli hediyeler takdim edileceğine işaret edilen açıklamada, ailelerin hediyelerini Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinden temin edebildiği, belediye ekiplerince de hediyelerin evlerde de verildiği vurgulandı.

Açıklamada, 0-3 ay arasında bebeği olan bütün ailelere belediyenin hediyeler verdiği, hediyelerin tesliminde ailelerden sadece bebeğin kimlik fotokopisinin istendiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da doğum sürecinin ailelerin maddi olarak da zorladığını ifade ederek "Her aile bebeklerine güzel bir yuva hazırlamak ve onları iyi şartlarda yetiştirmek ister. Bu düşünceden yola çıkarak bu aşamada çorbada bir tuzumuz olsun istedik ve bu projeyi hayata geçirdik." görüşünü aktardı.

Yaşar, Yenimahalle'de yaşayan ve dünyaya gözlerini açan bebekler için ailelerine, hastane çıkış seti, annelerine de anne çantası armağan ettiklerini dikkati çekerek "Ailelerin bebek heyecanına ortak olurken bizden de bir hatıra kalsın istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler