1. HABERLER

  2. ADS

  3. Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa
Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa

A+A-

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa şehrimizde de hizmet vermekte ve tehlikeli meslekerde çalışan personelin yanında olmaktadırlar. Mesleki yeterlilik belgesi almak için hemen başvurunuzu yapınız.

Son yıllarda tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanların hayatlarını kaybetmelerinin artması gözlemlenmiştir. Bunun adına devlet tarafından dersler verilmeye başlanmıştır. Bunun mukabilinde bu dersleri görenlere mesleki yeterlilik belgesi verilmekte ve işçiler güvenlik konusunda bilgilendirilmektedir. Mesleki yeterlilik belgesi konusunda 2015 yılında alınan karara göre işverenler kendi işyerlerinde mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan işçileri çalıştıramaz ve mesleki yeterlilik belgesini almak adına verilen dersler işverenlerin sorumluluğu altındadır. Ders saatleri işçilerin çalışmış olduğu işin tehlikelilik seviyesine göre belirlenmekte ve ders saatlerinin tamamlanması dahilinde işçilere mesleki yeterlilik belgesi verilmektedir.

Mesleki yeterlilik belgesine sahip olan işçiler hayatlarını güvence altına almaktadır. Çalıştıkları işlerde olası bir tehlikede yapmaları gerekenleri bilen işçiler hem insan telefatına neden olmamakta hem de, işçi güvenliğini sağlamaktadırlar. Kendi hayatlarını güvenceye almakla beraber iş arkadaşlarının da hayatını güvenceye almaktadırlar. Mesleki yeterlilik belgesi dersleri profesyonel işyeri güvenliği uzmanları tarafından verilmektedir. Yasalar işverenlere kolaylık sağlamak amacıyla onlara kendi işyerlerinde ders verme imkânı da sunmaktadır. İşverenlerin ders verme imkânları olduğu takdirde Milli Eğitim Bakanlığının şartlarına uyulması halinde ders verebilmeleri mümkündür. Dersleri işyeri güvenliği uzmanları tarafından verilmelidir.  Bu konuda ders saatlerini ve ders için sunulan şartları öğrenmek için Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa şubelerine başvurmalısınız. Dersler tamamlandıktan hemen sonra gerekli belgeler mesleki yeterlilik kurumuna gönderilir ve onay süreci başlar. Mesleki Yeterlilik Kurumunun onay vermesi durumunda işçiler mesleki yeterlilik belgesine sahip olurlar. Mesleki Yeterlilik Kurumu hakkında ayrıntılı bilgi almak için sayfasını ziyaret ediniz. http://www.myk.gov.tr

Özellikle bu konuda Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar Bursa şehrinde oldukça fazladır. Bu kurumlara başvurduğunuzda sizden gerekli belgeler istenecektir ve dersleriniz başlayacaktır. Derslerin ardından mesleki yeterlilik belgesi size verilecek ve çalışmanız için bir engel kalmayacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi her tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlar için önem arz etmektedir. Bu işlerde çalışırken her gün yüzlerle tehlikeyle karşılaşmaktasınız. Bu tehlikelerden korunmak adına bu belgenin dersleri size en güvenli şekilde çalışma yöntemlerini öğretecektir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kurumlar güzide Bursa şehrimizde kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet vermekte. Siz de belge almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.

https://www.meslekiyeterlilikbelgesi34.com

Önceki ve Sonraki Haberler