1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. MHP Genel Baykan Adayı Oğan Konya'da
MHP Genel Baykan Adayı Oğan Konyada

MHP Genel Baykan Adayı Oğan Konya'da

Oğan, Konya'da bir otelde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'de bir yandan PKK terörü diğer yandan DAEŞ'in canlı bomba eylemlerinde bulunmasının Türkiye'nin ciddi terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığının göstergesi olduğunu söyledi.

A+A-

Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında bir iftar sofrasında MHP genel başkan adaylarının bir araya gelmesini arzuluyorum. Ben de bunu yapmaktan memnuniyet duyarım ama büyüğümüz, ak sakallımız olarak Sayın Genel Başkanımızın bizi iftar sofrasına çağırması ve 19 Haziran'da yapacağımız tüzük kurultayı ile 10 Temmuz'daki muhtemel seçimli kurultayı nasıl yapacağımızı konuşmak isteriz." dedi.

Oğan, Konya'da bir otelde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'de bir yandan PKK terörü diğer yandan DAEŞ'in canlı bomba eylemlerinde bulunmasının Türkiye'nin ciddi terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Terör örgütü PKK'nın ramazan ayında da eylemlerine devam ettiğini belirten Oğan, bunun terör örgütünün şımartılmasından kaynaklandığını ifade etti.

Meclisteyken çözüm süreci konusunda "Yapmayın, etmeyin. Bu çözüm süreci ülkeyi adeta ateş çemberine götürecektir" diye uyardıklarını anlatan Oğan, şunları kaydetti:

"Maalesef bunu dinletemedik. Bugün dahi bundan ders alınmamış gözüküyor. Terör örgütü PKK'nın batıdaki yuvalanmalarına yönelik operasyonlar yapılmalı, mali kaynakları kurutulmalıdır. Bu da aklı başında bir dış politikayla yapılır. Öte yandan siyasette hoşgörüsüzlüğün zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde terör bu kadar can alıyorken siyasetçilerimizin daha çok milli bilinçle hareket etmesi, kısa siyasi çıkarlar yerine ülkemizin milli birlik ve beraberliği için bir araya gelmesini bilmelidir. Türkiye'de siyasete de bir seviye gelmelidir. Türk siyaseti hiç olmadığı kadar devlet adamına ihtiyaç duyuyor. Lütfen siyaseti bu kadar yerlerde süründürmeyin, ucuz polemiklerden artık kurtaralım."

Oğan, Türkiye'de gündelik polemiklerden memleket meselelerinin konuşulamadığına işaret etti.

Terörün yeterince sorgulanamadığını, ülkenin ekonomik konularına değinilmediğini anlatan Oğan, şunları kaydetti:

"MHP'de ise ramazan ayının manevi dünyasına uygun olmayacak şekilde süreci ve tansiyonu tırmandıracak açıklamalar yapılıyor. Bunları doğru bulmuyoruz. Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında bir iftar sofrasında MHP genel başkan adaylarının bir araya gelmesini arzuluyorum. Ben de bunu yapmaktan memnuniyet duyarım ama büyüğümüz, ak sakallımız olarak Sayın Genel Başkanımızın bizi iftar sofrasına çağırması ve 19 Haziran'da yapacağımız tüzük kurultayı ile 10 Temmuz'daki muhtemel seçimli kurultayı nasıl yapacağımızı konuşmak isteriz."

AK Parti'nin yolsuzluklara ve terör olaylarına rağmen hala yüksek oylarla iktidar olduğunu savunan Oğan, "AK Parti'yi doğduğu yerde, güç aldığı yerde sandığa gömeceğiz. AK Parti iki alanı siyasete alet ederek iktidar olmuştur. Biri belediyelerdir. Bu konuda iddialıyız. 2019 yerel seçimlerinde iddialıyız. Cumhurbaşkanlığının da iddialı partisi MHP olacaktır, parlamento seçimlerinin de iddialı partisi MHP olacaktır." dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler