1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Michelin'in Yeni Serisi, Ağır Vasıtada Yakıt Tüketimini En Aza İndiriyor
Michelinin Yeni Serisi, Ağır Vasıtada Yakıt Tüketimini En Aza İndiriyor

Michelin'in Yeni Serisi, Ağır Vasıtada Yakıt Tüketimini En Aza İndiriyor

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, AB lastik etiketleme değerlerine göre yuvarlanma direncinde AAA alan Michelin X Line Energy ile Iveco Stralis'i donatarak yakıt...

A+A-

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, AB lastik etiketleme değerlerine göre yuvarlanma direncinde AAA alan Michelin X Line Energy ile Iveco Stralis'i donatarak yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu minimuma indiriyor.

Şirket açıklamasına göre, Michelin, yeni nesil AAA etiketli ağır vasıta lastiği Michelin X Line Energy serisi ile yeni Iveco Stralis XP ve Stralis NP kamyonlarını donatıyor. Michelin X Line Energy, Iveco'nun yeni kamyonlarının yuvarlanma direncini düşürerek ilk ömürde yüzde 1,5'e kadar yakıt tasarrufu sağlayacak.

Piyasaya çıktığı 2013 yılından bu yana 200 binden fazla satılan Michelin X Line Energy, Iveco'nun yeni kamyon serisi Stralis XP ve Stralis NP için orijinal ekipman olacak.

Ağır vasıta lastikleri segmentinde, yuvarlanma direnci kategorisinde ilk defa AAA notunu alan Michelin X Line Energy, bir önceki jenerasyonu olan BBA etiket değerlerine sahip lastiğine oranla yuvarlanma direncini düşürüyor ve yeni donanımlar sunuyor. Her 100 kilometrede 2,66 kg karbondioksit emisyon salınımını engelleyerek 1 litre yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni seri sayesinde, sürtünme azalırken yakıt tüketimi optimize ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler