1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Mide Fıtığından Kapalı Yöntem Reflü Ameliyatıyla Kurtuldu
Mide Fıtığından Kapalı Yöntem Reflü Ameliyatıyla Kurtuldu

Mide Fıtığından Kapalı Yöntem Reflü Ameliyatıyla Kurtuldu

Reflü ve mide fıtığı şikayetiyle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran hastaya kapalı yöntemle reflü ameliyatı yapıldı

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen kapalı yöntem reflü ameliyatıyla bir hastanın mide fıtığı ve reflü rahatsızlığı giderildi.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya göre, reflü ve mide fıtığı rahatsızlığı yaşayan 38 yaşındaki Mehmet Kamalı, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

Hastaneye yatırılan ve tedavisine başlanan Kamalı'ya Yrd. Doç. Dr. Hasan Çalış ve Uzm. Dr. Serdar Şahin'den oluşan ekip, tetkiklerin ardından operasyon gerçekleştirdi. Kapalı yöntemle reflü ameliyatı yapılan Kamalı, sağlığına kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yrd. Doç. Dr Çalış, bu yöntemle yemek borusu ve midenin, kapalı yöntemle fıtıklaştığı yerden karın içine alındığını belirterek, "Diafragma onarımı sonrasında mide, yemek borusu arkasından kısmi olarak döndürülerek reflü önlenmiş oldu. Ameliyattan sonra hastamızın sağlığında olumlu gelişme sağlandı." ifadelerini kullandı.

Hasta Mehmet Kamalı da yapılan ameliyatla rahatsızlığının giderildiğini belirterek, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldiğini belirterek, operasyonu gerçekleştiren ekibe ve hastane görevlilerine teşekkür etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler