1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Midyat'ta Terör Saldırısı Protesto Edildi
Midyatta Terör Saldırısı Protesto Edildi

Midyat'ta Terör Saldırısı Protesto Edildi

Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırı, bir grup tarafından yürüyüşle protesto edildi

A+A-

Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırı, bir grup tarafından yürüyüşle protesto edildi.

Bahçelievler Mahallesi Nusaybin Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırıya tepki gösteren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grup, Midyat Belediye binası önünde toplandı.

Ellerinde Türk bayrakları bulunan grup, "Sizin vatan dediğiniz dağda başlayıp çöplükte biter, bizim vatan bildiğimiz yürekte başlayıp şehadetle biter" yazılı pankart açtı.

Grubun AK Parti İlçe Başkanlığı önünden geçişi sırasında yürüyüşe, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıraoğlu ve partililer de katıldı.

Yürüyüşe, bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden Türk bayrakları sallayarak, sürücüler de korna çalarak destek verdi. Yürüyüş, saldırıda şehit olan polis memurları için törenin yapılacağı Hükümet Konağı önünde sona erdi.

Daha sonra yürüyüşe katılanlar şehitler için düzenlenen törene katıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler