1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Atlet Özbilen'den Gümüş Madalya
Milli Atlet Özbilenden Gümüş Madalya

Milli Atlet Özbilen'den Gümüş Madalya

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler yarı maratonda yarışan milli sporcu Özbilen, gümüş madalya kazandı

A+A-

ANKARA (AA) - Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler yarı maratonda yarışan milli sporcu Kaan Kigen Özbilen, gümüş madalya kazandı.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen organizasyonun 5. ve son gün sabah seansında, erkekler ve kadınlar yarı maraton yarışları yapıldı.

Kaan Kigen Özbilen, 21,0975 kilometrelik yarı maratonu, 1 saat 2 dakika 27 saniyelik derecesiyle 2. sırada bitirerek erkeklerde gümüş madalya kazandı. Milli sporcudan 24 saniye önce bitiş çizgisine gelen İsviçreli Tadesse Abraham, altın madalyanın sahibi oldu. Aynı kategoride yarışan bir diğer Türk atlet Ercan Muslu ise 1.05.00'lik derecesiyle 18. sırayı aldı.

Kadınlarda altın madalya, yarışı 1 saat 10 dakika 19 saniyede tamamlayan Portekizli Sara Moreira'ya gitti. Kadınlar yarı maratonda Türkiye'yi temsil eden sporculardan Esma Aydemir, 1.11.49'luk zamanıyla 5'inci, Sultan Haydar da 1.12.34 ile 11. oldu.

Dördüncü gün sonunda dörder altın ve gümüş, bir de bronz madalyası bulunan Türkiye'nin, madalya sayısı böylece 10'a yükseldi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler