1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli Güreşçi Rıza Zanzibar'da Kurban Eti Dağıttı
Milli Güreşçi Rıza Zanzibarda Kurban Eti Dağıttı

Milli Güreşçi Rıza Zanzibar'da Kurban Eti Dağıttı

2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfının gönüllüsü olarak Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıttı

A+A-

ANKARA (AA) - 2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) gönüllüsü olarak Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıttı.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre TDV gönüllüsü olarak her yıl bir ülkede kurban dağıtımına yardım eden milli güreşçi, bu yıl Zanzibar'a gitti. Burada ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtan Rıza, konuyla ilgili açıklamasında, 2 yıldır Kurban Bayramı'nı ailesinden uzak geçirdiğini belirterek, "Dünyanın öbür ucundaki yardıma muhtaç insanları sevindirmek ve onlara bayram yaşatmak beni çok mutlu ediyor. Buradaki insanların ülkemize ve milletimize karşı sevgi beslemesi çok güzel bir duygu." ifadelerini kullandı.

TDV'nin yardım faaliyetlerine gönüllü olarak katılmaktan memnun olduğunu kaydeden milli sporcu, şöyle devam etti:

"Bayramı ailemle birlikte de geçirebilirdim. Sporcu olduğumdan dolayı ailemi çok göremiyorum. Bazen kamplar ve şampiyonalar, bayramlara denk geliyor. Ailem bu durumu anlayışla karşıladı. Türkiye'den gelen emanetleri ve selamları Zanzibar'daki insanlara ulaştırmaya çalıştık. Milletimizin yardımsever olduğunu tüm dünya biliyor. Allah kurbanlarını ve yardımlarını kabul etsin."

Muhabir: İlknur Çetinbaş

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler