1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mucur Devlet Hastanesinde Diyaliz Ünitesi Açıldı
Mucur Devlet Hastanesinde Diyaliz Ünitesi Açıldı

Mucur Devlet Hastanesinde Diyaliz Ünitesi Açıldı

Mucur Devlet Hastanesinde dört cihazlı diyaliz ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

A+A-

Hastanede düzenlenen açılış töreninde konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir'in sağlık altyapısı, teknik donanım, tedavilerde modern cihazların kullanılması ve kaliteli personeli ile oldukça iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Türkiye'de sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin her geçen gün arttığını vurgulayan Şentürk, "Büyük güçlüklerle il merkezine giden hastalarımız, bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz diyaliz ünitesinde rahatlıkla tedavi görecek. Haftada beş gün hizmet verecek ünitede, hastalar evden alınıp tedaviden sonra yine evlerine bırakılacak. Bu itibarla hizmetlerimize devam edeceğiz. Diyaliz ünitesinin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum, ünitenin ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Alpaslan Kuş'un yaptığı bilgilendirmenin ardından diyaliz ünitesinin açılışı yapıldı.

Açılış törenine, Mucur Kaymakam Vekili Cihan Kayaalp, İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, Mucur Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. İlknur Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Metin Kütük, İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürcan, kurum amirleri ile hastane personeli katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler