1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi
Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi

Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi

BBP Sivas İl Teşkilatı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verilmesine ilişkin itiraz dilekçesi verdi

A+A-

SİVAS (AA) - BBP Sivas İl Teşkilatı üyeleri, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararına ilişkin, adliyeye itiraz dilekçesi verdi.

BBP Sivas İl Başkanı Yardımcısı Cengizhan Erol, Sivas Adliyesine verdikleri itiraz dilekçesinin ardından yaptığı açıklamada, 7 yıldır bir arpa boyu kadar yol kat edilmediğini söyledi.

Erol, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Muhsin başkan ve ecel arkadaşlarının kabirlerini film stüdyosuna çevirenleri, her defasında ülküdaşlık hukukundan bahsedenleri de ülküdaşlık hukukunun gereğini yapmaya davet ediyoruz. Tüm şüpheliler yönünden verilen takipsizliği anlamamız ve kabullenmemiz mümkün değil. Bizler gerçeğin peşindeyiz. Maddi gerçekleri, dosyada olan delilleri yok sayarak Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına verilen takipsizlik kararını kabul etmiyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler